Seperatör Filtreleri ; sıvıdaki partikülleri, atıkları ayıklayan, özel çalışma sistemi ile filtrasyon yapan bir ekipmandır. Ayırıcı anlamına gelen Seperatör; kompresörlerde yağ ve su seperatörleri olmak üzere iki çeşide ayrılır.

Seperatör Filtreleri Çeşitleri

Yağ Seperatörleri

Vidalı yağlı kompresörlerde kullanılan yağ seperatör filtresi, vidanın havayı emdiği bölüme yağın nüfuz etmesini sağlar. Bu yağ ise hava ile birlikte harmanlanarak vidanın yağlanmasını ve soğumasına zemin hazırlayarak hava basıncı ile vidayı terk eder. Yağ ve hava karışımını gerçekleştiren filtre, pratik bir çalışma prensibine sahiptir. Basınçlı hava tank duvarlarına çarparak tankın dibine çöker. Bu sırada birikmiş olan yağ soğutucuya gönderilerek filtre sisteminden geçer ve temiz bir şekilde vida bölümüne enjekte edilir.

Su Seperatörleri

Yoğuşan suyu esas alan su seperatörü, su ve havadaki toz ile birleşir; kondens bileşimini oluşturur. Kondensin basınçlı havadan ayrıştırılması için filtrelerden yararlanılır. Aksi halde ekipman zarar görür, sisteme gönderilen hava ıslak halde kalır.

Sade Sarım Seperatör Nedir?

Sade sarım seperatörler, diğer filtrelerden farklı olarak dışarıdan içeriye doğru sağlanan hava akışını kontrol etmek için tasarlanmıştır. Tasarlanan filtre, döner kanatlı ve vidalı kompresörlerde kullanılmaktadır. Ek olarak yağ enjeksiyonlu kompresörlerde de kullanılabilmektedir.

Seperatör Filtreleri

Seperatör Filtrelerinin Bakımı ve Değişimi

Hava seperatörü, yağ ve su seperatörü gibi tüm filtre sistemleri düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Seperatörlerin temel çalışma prensibinde disiplinli şekilde işlevini sürdürmesi için periyodik olarak temizlenmesi gerekiyor. Filtreler tazyikli su ile temizlenebilmektedir. Olası bir arızada ve yoğun bir kirlenmede değişim yoluna gidilmelidir. Kaliteli, orijinal parça ile yapılan değişim uzun ömürlü seperatör sistemi kazandırır.

Filtre Sistemleriniz için Güvenilir Alışverişin Adresi

Filtre, yedek parça gibi teknik alışverişleriniz için ekonomik fiyat, kaliteli donanım garantisi sunan firmamızdan alışveriş yapabilirsiniz. Kolay ödeme, güvenli ödeme seçenekleri, hızlı ve zamanında teslimat en önemlisi müşteri memnuniyeti garantisi ile firmamızı tercih edebilirsiniz. Kompresör Filtreleriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için menüde Kompresör Filtreleri başlıklı yazıyı seçebilirsiniz. İnternetten teknik alışveriş yapmanın en keyifli ve güvenli yolu sitemizden geçmektedir. Her türlü görüş, bilgi ve teknik destek için bizimle iletişime geçebilir; sorularınıza cevap bulabilir ve ürün bilgisi alabilirsiniz.