Gemi filtreleri, oldukça önemli sistemlerdir ve çok sayıda çeşitten söz etmek mümkündür. Gemi sanayiinde kullanılmakta olan ana makine ve jeneratörler, yağ filtrelerinden, jeneratör filtrelerine ve sintine seperatörlerine kadar farklı filtreleri kullanırlar.

Bu filtreler hem yıkanabilir bir yapıya sahiptir. Ölçülere uygun olarak üretimi yapılır ve yüksek performans beklenen sistemlerdir. Pek çok alanda kullanılan gemi filtrelerinde malzeme kalitesi büyük önem taşır. Filtre üretimine uygun malzemelerin kullanılması, gerçek mikronlardan üretilmiş olma gibi pek çok özellik dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir.
gemi filtreleri

Gemi Filtreleri Çeşitleri ;

Sıraladığımız gemi filtrelerinin yanı sıra kompresör filtreleri, hava filtreleri ve çeşitli özel imalat filtreler akla gelir ve her birinde yüksek performans gözetilir.

Ciddi ve son derece önemli sistemler olmaları sebebi ile filtreleme sistemleri arasında özel bir yere sahiptirler. Yüksek performanslı özel imalat filtreler ile kusuruz sistemler tesis edilebilir ve yüksek performans sağlanabilir.

Gemi filtrelerinin önemi aşikârken, bu alandaki çeşitlilik de bahsettiğimiz türlerin dışında da söz konusudur. Yani pek çok farklı filtreleme sistemi bu noktada karşımıza çıkıyor.