Hava Filtreleri; Motor için elzem olan temiz hava akımını sağlayan hava filtresi, sistemli çalıştığında aracın performansını yükselten bir ekipmandır. Bir araç için yakıt ne kadar önemliyse hava filtresi o denli önemlidir. Zira filtreler, zararlı partikülleri süzer ve motora tamamen arındırılmış temiz hava ulaştırma görevini gerçekleştirir. İnşaat alanında aktif olarak çalışan araçlar yoğun bir toz, harç, partikül akımına uğradığından iş makinesi filtreleri ve otomobil hava filtreleri düzenli olarak bakımdan geçer, ömrü dolan filtreler değiştirilir. Zira değiştirilmeyen, bakımı yapılmayan filtre motor ekipmanlarını zarara uğratır, yakıt – hava dengesini bozar ve ekstra masraflara yol açar. Motorun güçlü bir şekilde en üst seviyede performansını sürdürmesi için eser miktarda temiz hava olmazsa olmazdır.

Hava Filtreleri

Her aracın filtresi farklı özellikler sergiler. Tüm filtrelerin nihai amacı motoru korumak, performansı artırmak ve temiz hava sirkülâsyonu sağlamaktır. Spor hava filtresi, açık hava filtresi, otobüs filtreleri, basınçlı hava filtreleri ve benzer filtreler bulunuyor. Yakıt tasarrufundan motorun ömrünü korumaya kadar birçok özelliğe sahip olan filtreler, spor araçlarda performansı artırmak amacıyla da kullanılıyor. Kötü bir filtre kullanan araçlarda kısa vadede problemler meydana gelir. Ateşleme, fazla yakıt tüketimi, performans kaybı, motorda arıza gibi sorunlar çoğu zaman filtre kaynaklıdır. Bilhassa LPG’li araçlarda kötü ve kirli bir filtre fazla yakıta neden olur. LPG’li araçların filtre kontrolünü daha sık yapması ve gerekli değişimleri zamanında yapması öneriliyor.

Hava Filtreleri Nerelerde Kullanılır?

Hava filtresi sadece araçlarda kullanılmaz. Elektrik sistemlerinde, cihazlarda ve güç kaynaklarında kullanıldığı görülmektedir. En yaygın kullanımı jeneratör filtreleri ile görmek mümkündür. Kesintisiz elektrik sunan jeneratörler, tıpkı araçlar gibi temiz hava ihtiyaç duyar ve filtre sisteminden yararlanır. Öte yandan kompresör makineleri de özel bir kompresör filtreleri ile temiz hava akımını doğrudan sağlar, performansını artırır.

Aracınızın, motorunuzun ve ekipmanlarınızın ilk günkü performansını daimi kılmak; kesintisiz bir şekilde verim almak için ihtiyacınız olan filtre sistemlerini markamızdan temin edebilirsiniz. Kaliteli ve güvenli alışveriş deneyimi yaşatan web sitemizden, kolay ödeme seçenekleri ile istediğiniz ekipman alışverişini kolayca yapabilir; güvenle teslim alabilirsiniz.