Cam Elyaf Filtre , koku yapmaz ve yanmama özelliklerine sahiptir. Yıkanmazlar ve tekrar kullanılma mümkünatı yoktur. Boya kabinlerinde boya tutucu olarak kullanılan bu filtreler zemin filtresi olarak da bilinir.

Çok yüksek derecelere kadar toz tutma özelliklerine sahiptirler. Kullanılan havalandırma sistemlerinde bu filtre ön tip filtre olarak kullanılır. Kullanılan bu filtrenin üç çeşiti vardır.

Cam Elyaf Filtre Çeşitleri ;

Sarı cam elyaf filtre kuru olan toz tiplerini tutmak amacıyla yapışkan olan antibakteriyel bağlayıcılar ile kaplıdır. Pembe cam elyaf filtre genellikle su bazlı olan boyama alanlarında kullanıma tabidir. Yeşil cam elyaf filtre atık olan boya taneciklerini tutar. Havalandırma sistemlerinde bulunan motorları korur ve çevreye atık boya atılmasını engeller.

Kullanılan bu cam elyaf filtrelerin toz tutma verim yüzdeleri  %82 ve %97 değerleri arasında değişmektedir. Kurutma fırınlarında da kullanılan filtrenin yüksek sıcaklıklara dayanan     tipleride mevcuttur. Çok ince olan ve cam liflerinden elde edilen bu filtre yüksek toz tutma kapasitesine sahiptir.Havalandırma filtresidir.

Cam Elyaf Filtre Uygulama Alanları ;

Kompresör makinalarında kullanılırlar.
Boya filtrasyonu.
Gıda sanayisinde kullanılırlar.
Kimyasal ve İlaç sanayisinde kullanılırlar.
Boyahanelerde tavan filtresi olarak kullanılırlar.
İklimlendirme sistemlerinde kullanılırlar.
İnşaat sanayisinde kullanılırlar.
Otomotiv endüstrisinde kullanılabilir.
Marangozhane gibi çok tozlu ortamlarda toz tutucu olarak kullanılabilirler.


Cam Elyaf Filtre Standart Boyutları ;

20000 x 600 mm
20000 x 700 mm
20000 x 750 mm
20000 x 800 mm
20000 x 1000 mm
20000 x 1500 mm