İş Makinesi Filtreleri

İş Makinesi Filtreleri , özellikle inşaat sektöründe oldukça fazla kullanılıyor. Tüm yıkım ve inşa süreçlerinde aktif şekilde kullanılan makinelerin bakımlarının doğru zamanda yapılması performanslarının korunmasını sağlıyor. Bu açıdan birçok bakım listesi olsa da, özellikle iş makineleri filtreleri hususunda bir bilincin var olması gerekiyor. Böylece iş makinesinin motor aksamlarının partikül gibi istenmeyen maddelerden dolayı zarar görmesi engellenebilir.

Yağ ve hava filtresi

Her motorlu araçta yer alan yağ filtresi, motor aksamlarının sürtüşmeden kaynaklanan sıcaklık ve aşınmalarını önlemek için kullanılıyor. Zamanla kullanılan yağdan oluşan birikintilerin motora geçmemesi için de yağ filtresi önem arz ediyor. Bu filtrenin tıkanması ise, yağın dolaşımını engelliyor. Bundan sebep, bakımının mutlaka yapılması icap ediyor. Hava filtresi de, havadaki kirlerin temizlenmesi ve motora daha temiz havanın ulaştırılması için kullanılıyor.

İş Makinesi Filtreleri Çeşitleri

Mazot filtresi, mazottaki kirlerin motor kısmına geçmesini engelleyen önemli filtreler arasında yer alıyor. bu filtrenin bakının ihmal edilmesi ve değişim tarihinin gelmiş olmasına rağmen değiştirilmemesi, motorun bozulmasına ve arıza yapmasına neden olabiliyor. İş makinesi filtresi olarak hidrolik aksamların verimli şekilde çalışmasını sağlayan hidrolik filtresi de önem ifade ediyor. Dolayısıyla tüm filtrelerin bakımın doğru zaman dilimi içerisinde yapılması, gerekiyorsa da değişimin asla aksatılmaması, motor performansı için gereklilik oluşturuyor.

İş Makinesi Filtreleri ile ilgili yazımızı beğendiyseniz Otomobil Filtreleri başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın