Kompresör Filtreleri ; Kompresör hava filtresi, motorlu bir makine olup ortamdaki gaz ve havayı yüksek basınçla sıkıştıran ve kullanıma hazır hale getiren bir ekipmandır. Basıncı artıran makine; pistonlu, hava, vidalı gibi farklı kompresör çeşitleri vardır. Kompresörlerin istediği verimi alması için elzem olan hava filtreleri, en önemli donanım kabul ediliyor. Filtreler, kompresörün toz, pislik, atık, partikül ve benzeri yabancı maddelerden arındırılmasını sağlayan, kompresörün ömrünü uzatan bir donanımdır. Her kompresör firmanın üretim planına bağlı olarak farklı kapasitelere sahip filtre kullanır. Hava filtrelerinin küçük olması kompresörün toz ve parçacıklardan arındırılması işlemini kolaylaştırır. Kompresör yağ filtresi ve hava filtresi ile birlikte çalışır. Uzun vadeli olan filtreler, belli aralıklarla kirlenmeye başlar. Düzenli temizlik için filtreyi yüzeysel temizlemek yerine çıkarıp tazyikli su ile derinlemesine temizlemek filtrenin ömrünü uzatır.

Kompresör FiltreleriSıkıştırma prensibiyle çalışan kompresörler arasında en yaygın kullanım vidalı kompresör türüdür. Pozitif yer değiştirme mantığına sahip vidalı kompresörler, tek kademeli, çift rotorlu ve yağ enjeksiyonludur. Çift rotor filtrenin kapalı gövde içerisinde havayı döndürerek sıkıştırmasını, yüksek performansta çalışmasını sağlar. Basit bir tasarıma sahip olan vidalı kompresör, bakımı kolay, uzun ömürlü parçalara sahip olması nedeniyle pratik bir üründür. Vidalı kompresörler genellikle yağsız – yağ enjeksiyonlu, su ve hava soğutmalı, tek ve çift kademeli olmak üzere farklı çeşitlerde üretilir. Bunun yanı sıra kapasiteleri, basınç oranları da farklı özelliklerde tasarlanır. Kompresör yakıt filtresi motoru dış etkenlerden koruduğu gibi hava filtreleri de kompresörü doğrudan koruyor. Bu nedenle üretilen filtreler, kompresörler dış etkenler baz alınarak tasarlanıyor.

Kompresör Filtreleri için Bizi Tercih Edin

Araç ve teknik ekipmanlar için gerekli olan her türlü filtreleri üreten firmamız, kaliteli alışveriş deneyimini sonuna kadar yaşatıyor. Güvenli ödeme, hızlı teslimat, kolay ödeme seçenekleri, teknik destek servisi ile ürün satın alma işleminiz pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Daima müşteri memnuniyetini gözeten firmamız; her türlü görüş ve önerinizi dikkate alarak sizlerden gelen talepleri değerlendiriyor. Kompresör ve kompresör filtreleri için internet sitemizden ürün incelemesi yapabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Farklı filtre çeşitleri için Petek Filtre ‘ yi ziyaret edebilirsiniz.