Endüstriyel filtre basit şekilde tanımlayacak olursak, sistemleri hava ya da gaz içerisinden toz ve benzeri yabancı maddeleri toplar.

Kalite artıran bir teknoloji olduklarını söyleyebiliriz.

Endüstriyel filtre sistemleri, değerli granüler tozu kazanmak ya da diğer bir deyiş ile atmosfere atmadan önce katı kirleticileri çıkarmak için kullanılır. Sistemdeki toz toplayıcılar ise tekli yapıda olabilecekleri gibi bir cihaz topluluğu da olabilirler.

Parçacık halindeki maddeleri işlem havasından ayırma amacına sahip olan Endüstriyel filtreler, temelde hava kalitesini korumak ve de geliştirmek için birer hava kirliliği kontrol cihazı olarak nitelenebilirler.
endüstriyel filtre

Endüstriyel filtre ne işe yarar?

Endüstriyel filtrelerden biri olan kurutucu filtreler, havadaki ince sıvı damlacıklar halindeki partikülleri uzaklaştırırlar. Genel olarak metal çalışma sıvıları, soğutma sıvısı ve yağlı buharın toplanması gibi işlerde kullanılırlar.

İş ortamındaki hava kalitesini artıran önemli sistemlerdir. Bunun yanı sıra duman toplayıcı filtre sistemleri çok küçük mikronlarda partiküllerin temizlenmesinde etkilidir. Pek çok endüstriyel prosesin partikül madde ve gaz akışını etkin bir biçimde azaltan ve hava temizleyici etki yaratan filtreler büyük önem taşır. Hepa Filtre yazısını beğendiyseniz Havalandırma Filtreleri yazısını okumanızı tavsiye ederiz.